środa, 9 listopada 2011

Hanka

Jest 8 Listopad godz. coś koło 21, robię przegląd kanałów telewizyjnych, no i tak lecę jeden po drugim, jednak co się okazało,po 10 minutach przełączania kanałów moimi zmęczonymi rękoma po siłowni, z ponad 300 programów jakie posiadam nie ma nic, co zwróciłoby moja uwagę. No tak więc postanawiam iść. Zasiadam na moim wygodnym łóżku, biorę laptopa w ręce, klikam na ikonkę. Jestem na jednym z portali społecznościowych. Patrze na moją tablice na fejsie, a tam mam napierdol o jakiejś Hance, że kartony ją zabiły czy coś. No to myślę, jak mam cała tablice zawaloną tym czymś, to trzeba iść sprawdzić tvn24 kto to do jasnej cholery był, że ja nie wiem, czyja śmierć tak poruszyła tylu ludzi. Od razu pomyślałem, że znowu jakiś zacofany jestem. Patrze, nie ma nic.. Pytam się mamy, czy ona wie kto umarł, bo się tak ekscytują. A ona do mnie, że to Hanka z jakiegoś serialu na TVP2. Kurwaaaaa pomyślałem. To jest poezja, od razu dostrzegłem, jak co niektórzy maja wartościowy żywot na tej planecie, żeby ekscytować się takim czymś. Sensacja w jego życiu, bo jakaś aktorzyna umarła w danym serialu.. Ciekawe, czy życie widzów uległo tak dramatycznej zmianie po tej śmierci, baaa na bank, jednostkowe przypadki miały myśli samobójcze.
Bądźmy szczerzy, to nie wniosło nic, to każdej osoby, sprawiło to np. że ktoś nie poszedł do pracy, ktoś przełożył zajebiście ważne spotkanie, czy ktoś zmienił cele, priorytety z tego oto powodu ? Nie. I teraz staram się zrozumieć większość. Na co komu, to wstawiali na tablice ? Jaką mieli z tego korzyść ? Bo ktoś kliknął 'lubię to' czy dodał komentarz. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego, może to kliknięcie 'lubię to' na danym profilu powoduje dowartościowanie się danej osoby.

Jedyne co wiem, że własne wartości nabywa się w zupełnie inne sposoby, a na pewno, nie przez przewijanie rolką od myszki cały dzień w górę i w dół na demotach, kwejku itp. i późniejsze zdobywanie 'lubię to'. Czy naprawdę upadamy, aż tak nisko, że nie jesteśmy zdolni robić nic innego ?
Wiem i rozumiem, że każdy kocha być leniem, sam tak mam często, ale życie jest jedno.

I może być to zajebiste życie, jednak nie doświadczysz tego siedząc przed komputerem w każdej wolnej chwili. :)

1 komentarz:

  1. a ja mam 500 kanałów i nie chwale sie tym publicznie ;D ! napisz do Marka Zuckerberga żeby specjalnie stworzył dla Ciebie " nie lubie to" żebyś też mógł sobie poklikać :}

    OdpowiedzUsuń